HABER DETAY
UÇGUN’UN KİRAZ İŞLETMELERİNDEKİ İNCELEMELERİ SÜRÜYOR
Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, İlçe genelinde faaliyet gösteren Kiraz işleme ve paketleme tesislerinde incelemelerde bulunmaya devam ediyor. Kaymakam Uçgun, denetleme ekibiyle birlikte işletmelerde denetleme de yaptı.
19 Haziran 2020 - Cuma 09:15

Kaymakam Uçgun Kiraz işleme ve paketleme tesislerinden 4 tesisi daha ziyaret ederek pandemi sürecinde alınan tedbirleri yerinde inceledi. Kaymakam Uçgun'a işletme ziyaretlerinde Alaşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü denetim ekipleri eşlik etti. Uçgun, işletmelerin yetkililerine uyulması gereken kuralları hatırlattı.

UÇGUN: KURALLARA TİTİZLİKLE UYMAMIZ ŞART

Ziyaret ve incelemelerinin ardından bir açıklama yapan Kaymakam Uçgun, “Bugün ilçemizde faaliyet gösteren 4 kiraz işleme ve paketleme tesisini daha ziyaret ettik. Alaşehir ülkemizin en önemli yaş meyve ihraç merkezlerinden birisi. Kiraz ve kayısı ile başlayan ihracat sezonu üzüm, incir, ayva ve nar ile devam etmektedir. Yaklaşık 500 milyon dolar ihracat yapılan ilçemizdeki işletmelerde covid19 tedbirleri son derece önemlidir. Bugün burada alınan tedbirleri yerinde gördük. İlçemizdeki bütün işletmeleri düzenli olarak denetleyeceğiz. Bugün ziyaret ettiğimiz işletmelerde, Koronavirüs salgınından çalışanlarını korumak için iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı tarafından bilgilendirici eğitim düzenlendiğini, işletme girişindeki turnikelerden dinlenme alanlarına kadar sosyal mesafeyi koruyucu şeritler çekilerek uyulması için iç kontrol mekanizmalarının devreye alındığını, çalışma alanlarına sağlık bakanlığının koruyucu ve bilgilendirici afişlerinin asıldığını, yemekhanede tek kullanımlık ürünlerin kullanıldığını, dinlenme ve mola saatlerinin arttırılarak yemekhane ve dinlenme alanlarındaki yoğunluğun azaltıldığını memnuniyetle gördük.”dedi.

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.