HABER DETAY
YILDIRIM ÇARPTI: 10 KÜÇÜKBAŞ HAYVAN TELEF OLDU
Alaşehir’de geçtiğimiz Cuma günü saat 17:00 civarında etkili olan gök gürültülü sağanak yağışla birlikte 2 yıldırım düşmesi meydana geldi. Alaşehir’in kırsal mahallelerinden olan Karacalar mahallesinde hayvancılık yapan Sezgin Ölmez’e ait kurbanlık küçükbaş hayvanlara isabet eden yıldırım, 10 hayvanı telef etti. Mağdur Ölmez, olayda canını zor kurtardığını söyledi.
22 Haziran 2020 - Pazartesi 13:10

Alaşehir’in Karacalar Mahallesinde hayvancılık yapan Sezgin Ölmez’in kurbanlık olarak yetiştirdiği küçükbaş hayvanlara yıldırım çarptı. Olay geçtiğimiz hafta Cuma günü saat 17:00 civarında mahallenin kırsalında meydana geldi. Ölmez, keçi cinsi hayvanlarını merada otlattıktan sonra mahalleye dönüş yolunda, gök gürültülü sağanak yağmura yakalandı. Şiddetli fırtına ile birlikte, Yıldırımın düşmesi sonucu 25 hayvandan 10’una isabet eden yıldırım, hayvanları telef etti.

ÖLMEZ, YETKİLİLERDEN YARDIM İSTEDİ

25 kurbanlığından 10’unun telef olduğunu belirten mağdur Sezgin Ölmez, geçimini hayvancılıktan sağladığını söyledi. Ölmez, “Telef olan kurbanlıklarımın her birinin değeri bin 750 ila 2 bin TL arasındaydı. 5 kişilik ailemin geçim kaynağıydı. Olayda canımı zor kurtardım. Buna da şükür. Alacak nefesimiz, yiyecek lokmamız varmış. 15 ila 20 bin civarında zararım var. Yetkililerden yardım bekliyorum.”dedi.

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.